- Aiheet
Slush 100 -kilpailun voitti CareMonkey Australiasta
Yksi kasvuyritystapahtuma Slushin näkyvimmistä – ja viihdyttävimmistä – tapahtumista on Slush 100 Pitching Competition, joka esittelee sata parasta alkuvaiheen kasvuyritystä. Tänä vuonna kilpailuun haki lähes 1000 yritystä ympäri maailman. Kilpailijoita oli Euroopasta, Pohjois-Amerikasta, Venäjältä, Aasiasta, Australiasta ja Latinalaisesta Amerikasta.
Tänä vuonna finaaliin selviytyivät Astro Digital, CareMonkey, PlugSurfing ja Velmenni. Kovatasoisen kilpailun voitti CareMonkey, jonka kehittämällä applikaatiolla arkaluontoiset tiedot voidaan jakaa tietoturvallisesti ja nopeasti ihmisten ja organisaatioiden välillä.
Slush 100 -kilpailun voittaja sai palkinnoksi Evli Pankin ja Suomen bisnesenkeliyhdistyksen, FiBANin, järjestämän tarjouksen pääomasijoituksesta, jonka arvo nousi huikeaan 650 000 euroon. PwC on yksi kilpailun pääsponsoreista ja lahjoitti voittajalle vapaasti valittavia asiantuntijapalveluita noin 15 000 euron arvosta käytettäväksi missä päin maailmaa tahansa.
Lämpimät onnittelut kaikille finalisteille!